Τουρνουά αλληλεγγύης

Κοπή πίτας

Φωτογραφία1  φωτογραφία2  Φωτογραφία3  Φωτογραφία4  Φωτογραφία5

Φωτογραφία6  φωτογραφία7  Φωτογραφία8  Φωτογραφία9  Φωτογραφία10

Μαζεύοντας βρώσιμα χόρτα στο σχολείο

Πεζοπορία στην Πάρνηθα

Εικόνες από δραστηριότητες του συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

Αναδάσωση στην Πεντέλη - Δεκέμβριος 2015

Σχολικός περίπατος στις 13-11-2015 Επαφή με την φύση - Απολαμβάνοντας το άλσος Συγγρού

Φωτογραφία1, Φωτογραφία 2, Φωτογραφία3, Φωτογραφία4, Φωτογραφία5, Φωτογραφία6, Φωτογραφία7

Την Παρασκευή 30 Οκτωβρίου 2015, στα πλαίσια ενημέρωσης των μαθητών του 5ου Γυμνασίου Αμαρουσίου σε θέματα αντιμετώπισης καταστάσεων σεισμού, πραγματοποιήθηκε παρουσίαση από την ομάδα Εθελοντών Πυροσβεστών του πυροσβεστικού κλιμακίου Ε.Δ.Δ.Δ. της Ροδοπόλεως, παράρτημα  του 9ου Πυροσβεστικού Σταθμού.

Στην αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων έγινε προβολή των μέσων προστασίας ενός πυροσβέστη και των καθηκόντων του σε περιπτώσεις σεισμικών συμβάντων. Επιπροσθέτως, πραγματοποιήθηκε εκτενή υπόδειξη των σημείων στα οποία οι μαθητές πρέπει να δείξουν ιδιαίτερη προσοχή κατά τη διάρκεια ενός σεισμού. Στη συνέχεια, ακολούθησε επίδειξη χρήσης πυροσβεστήρα ξηράς κόνεως για κατάσβεση μικρών εστιών εντός του χώρου μιας κατοικίας ή του σχολείου.

Φωτογραφία1, Φωτογραφία2, Φωτογραφία3, Φωτογραφία4, Φωτογραφία5

Περιβαλλοντικη ομάδα Οκτώβριος 2015

Glossomobil, Φωτογραφία1, φωτογραφία2, φωτογραφία3, φωτογραφία4, φωτογραφία5, φωτογραφία6